Mezoterapia, sonoforeza w domu? Jak dobierać kosmetyki do mezoterapii i innych zabiegów domowych?

Lustro i kosmetyczka na stole

Mezoterapia i sonoforeza to zabiegi pielęgnacyjne, które z powodzeniem można wykonywać zarówno w salonach piękności, jak i w domowym zaciszu. Ich celem jest odżywienie i odmłodzenie skóry, a taki efekt można uzyskać już w kilka chwil. Jak więc przygotować się do mezoterapii i sonoforezy w domu i jak dobrać odpowiednie do tego preparaty?

Mezoterapia – na czym polega?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg polegający na dostarczeniu skórze odpowiednich składników leczniczych, odżywczych i regenerujących. Wśród wskazań do wykonania takiego zabiegu wymienia się między innymi wiotczejącą skórę, rozstępy, cellulit, czy nadmierne wypadanie włosów. Mezoterapia stosowana jest również jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Istnieją 2 główne rodzaje mezoterapii: igłowa, która polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł oraz bezigłowa, dzięki której składniki przenikają w głąb skóry przy pomocy specjalnych urządzeń opartych na metodzie elektroporacji. Niektórzy za rodzaj mezoterapii przyjmują również sonoforezę, która wprowadza substancje odżywcze do skóry przy pomocy ultradźwięków. Jest jeszcze jonoforeza, w której składniki przenikają w formie jonów w głąb skóry.

Mezoterapię bezigłową można wykonywać w domu. Najważniejsze to mieć odpowiednie do tego urządzenia, ale i niezbędne preparaty. Kosmetyki do mezoterapii możesz kupić na revitacell.pl, gdzie dostępne są specjalne koktajle bogate w składniki odżywcze i regenerujące skórę.

Sonoforeza – co to jest?

Jak już zostało wspomniane, sonoforeza to jedna z odmian mezoterapii. Zabieg kosmetyczny polega na przenikaniu substancji odżywczych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków. Sonoforeza pobudza produkcję kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, odmładza skórę, regeneruje uszkodzone tkanki i wygładza blizny. Z sonoforezy mogą korzystać osoby, które mają problemy z trądzikiem, łojotokiem, przebarwieniami, cellulitem, zwiotczałą skórą. Zabieg ten można także stosować na zmarszczki. Po kilku zabiegach widoczna jest poprawa kondycji skóry. Staje się nawilżona, bardziej elastyczna, gładka, ujędrniona, przebarwienia się rozjaśniają, blizny stają się mniej widoczne.

Mezoterapia i sonoforeza w domu – czy są skuteczne?

Mezoterapia i sonoforeza wykonywane w domu są skuteczne. Kluczowe jest jednak dobranie odpowiednich urządzeń, za pomocą których odżywcze składniki przenikają w głąb skóry. Warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości, ponieważ aby efekty zabiegu były widoczne, należy powtórzyć go kilka razy. Najpewniej zresztą mezoterapię i sonoforezę będzie się co jakiś czas powtarzać. Kolejnym etapem jest wybranie odpowiednich preparatów, które odżywią skórę. Decydując się na taki zabieg w domowym zaciszu należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia partii ciała, która będzie poddana odżywieniu. Można do tego wykorzystać kosmetyki stosowane do demakijażu w przypadku mezoterapii czy sonoforezy twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *