Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Białe poduszki na łóżku

Ból pleców do powszechna przypadłość wielu Polaków. Siedzący tryb życia, praca biurowa, brak aktywności przyczyniają się do problemów z kręgosłupem. Przykre dolegliwości mogą być też odczuwane podczas snu. Warto zadbać o poduszkę ortopedyczną, która dzięki swoim właściwościom zwiększy komfort podczas zasypiania. Jak ją wybrać? Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Poduszka ortopedyczna – jak ją wybrać?

Poduszka ortopedyczna określana jest też jako medyczna lub ergonomiczna. Choć zaleca się, by korzystały z niej osoby, które mają problemy z kręgosłupem, spać na niej może właściwie każdy. Odciąża kręgi, rozluźnia mięśnie, pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Takie poduszki zostały zaprojektowane we współpracy ze specjalistami. Ich odpowiednie wyprofilowanie przynosi ulgę obciążonemu kręgosłupowi. Poduszki należy dopasować do sylwetki, twardości materaca i pozycji spania. Nie każda będzie odpowiednia, trzeba dobrać ją do potrzeb danej osoby. Poduszki ortopedyczne wybierz w internecie, np. na mildis.pl, gdzie znajdziesz modele o różnym stopniu wyprofilowania.

Poduszka ortopedyczna a pozycja podczas snu

Przy wyborze poduszki ortopedycznej, należy kierować się tym, jaka pozycja najczęściej jest zajmowana podczas snu. Inny model będzie odpowiedni dla osób, które lubią spać na boku, a inny dla miłośników spania na plecach. Zwolennicy zasypiania na prawym lub lewym boku powinni sięgnąć po poduszki wyższe. Ważne jest samo ułożenie tego dodatku. Wyższa krawędź powinna być umieszczona pod szyją, by zapewnić kręgosłupowi podparcie i rozluźnić mięśnie. Jeśli natomiast preferowane jest zasypianie na plecach, wówczas lepiej sięgać po poduszki niższe, te nie muszą mieć tak głębokiego wyprofilowania. Nie zaleca się natomiast spania na brzuchu, ponieważ taka pozycja nie jest zdrowa dla kręgosłupa. Lepiej zrobić wszystko, by przyzwyczaić organizm do spania na plecach lub na boku.

Poduszka ortopedyczna a budowa ciała

Przy wyborze poduszki istotna jest także budowa ciała. Osoby drobne mogą sięgać po modele niższe, takie będą wystarczające do komfortowego snu. Jeżeli natomiast spać na poduszce ma osoba o większych gabarytach i szerokich barkach, wówczas lepiej wybrać model wyższy.

Zdrowy sen na poduszce ortopedycznej

Warto przekonać się do zasypiania na poduszce ortopedycznej, ponieważ daje to sporo korzyści dla zdrowia. Używanie jej jest w pełni wygodne, jednak należy do tego się przyzwyczaić. Najważniejsze jest prawidłowe ułożenie, które wpłynie na jakość snu, ale nie tylko. Poduszka ortopedyczna zmniejsza dolegliwości bólowe karku, głowy, szyi, ramion. Mięśnie przykręgosłupowe rozluźniają się, stymulowany jest ruch krążków międzykręgowych. Ponadto korzystanie z poduszek ortopedycznych sprzyja naturalnym krzywiznom kręgosłupa przez odpowiednie wyprofilowanie modelu. Zasypianie na takich poduszkach sprzyja nie tylko zdrowiu, ale i odpoczynkowi. Stosowanie ich zwiększa komfort podczas snu i pozytywnie wpływa na regenerację organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *