Gdzie pasuje, do jakich aranżacji, stolik marmurowy?

Marmurowy stolik

Ostatnio w trendach aranżacyjnych coraz częściej pojawiają się stoliki marmurowe. Jakie są ich zalety? Do czego pasują? Mamy kilka wskazówek dotyczących tego wnętrzarskiego hitu.

Zalety stolików marmurowych

Zacznijmy od tego, jakie są zalety mebli z marmuru. Pomijając to, że wyglądają elegancko i luksusowo, to są bardzo wytrzymałe. Fakt, zwykle kosztują więcej, niż ich drewniane odpowiedniki, ale płaci się przede wszystkim za trwałość – to zakup na kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Mówi się, że stoliki marmurowe prędzej się znudzą, niż zniszczą.

Jest tylko jedno „ale” – taki mebel trzeba w odpowiedni sposób pielęgnować, ponieważ jest wrażliwy na przebarwienia. Można jednak zapobiec nieestetycznym plamom, jeśli tylko będziesz pamiętać o zabezpieczeniu powierzchni odpowiednimi środkami.

Co jest jeszcze ważne? Marmur wygląda elegancko, dostojnie. Jest też oryginalny, ponieważ nie można znaleźć dwóch takich samych modeli – na każdym z nich tzw. żyłki będą wyglądać inaczej, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru.

Jednak, jak to zwykle bywa, i to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Stoliki marmurowe są przede wszystkim ciężkie. Może być tego plus, ponieważ nie tak łatwo jest je przesunąć czy przewrócić podczas spotkań z bliskimi, ale też przenoszenie ich podczas zmiany aranżacji pokoju może być uciążliwe. I jak zostało to już zasygnalizowane, meble te wymagają odpowiedniej konserwacji.

Gdzie kupić stolik z marmuru?

Należy wiedzieć, że w sklepach można znaleźć dwa typy stolików marmurowych. Jedne z nich wykonane są z prawdziwego kamienia, drugie natomiast jedynie go imitują. Różnią się między sobą ceną, trwałością oraz w nieznacznym stopniu wyglądem.

Meble z marmuru można kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz, choć tam wybór zwykle jest ograniczony. Dlatego warto też sprawdzić ofertę stolików marmurowych bezpośrednio u ich producentów, np. tu artigiano.pl/11-stoliki-marmurowe. Można zobaczyć, co jest do wyboru oraz od razu skonsultować się w zakresie ich konserwacji. Producenci wiedzą, jak utrzymać swój produkt w idealnym stanie, często też zajmują się sprzedażą środków zabezpieczających.

Do jakich aranżacji pasuje stolik marmurowy?

Panuje przekonanie, że stoliki marmurowe pasują wyłącznie do eleganckich, luksusowych aranżacji, nierzadko utrzymanych w stylu glamour. I oczywiście, w takich wnętrzach będą dobrze się prezentować, jednak to nie koniec możliwości.

Obecnie często produkuje się stoliki z marmurowym blatem oraz stalową, wytrzymałą konstrukcją. Dzięki temu nabierają bardziej lekkiego charakteru, idealnie nadają się zarówno do aranżacji w stylu skandynawskim, jak i industrialnym, loftowym.

Dzięki zastosowaniu naturalnego kamienia można połączyć je z wiklinowymi fotelami czy modnymi ostatnio fotelami typu uszak.

Na koniec warto też wspomnieć, że marmur to wyjątkowo wdzięczne tło do zdjęć. Serwisy społecznościowe, takie jak Istargam, zalała fala zdjęć z marmurkową bazą, ponieważ nadaje ona eleganckiego charakteru prostej na pozór fotce. Co więcej, mówi się, że to jeden z najbardziej „instagramerskich” motywów, dlatego jeśli tylko na co dzień udzielasz się w mediach społecznościowych, Twoje zdjęcia z marmurowym stolikiem zrobią furorę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *