Rodzaje foteli zabiegowych. Jakie cechy musi mieć dobry fotel zabiegowy (kosmetyczny, do gabinetu lekarskiego…)

Fotel zabiegowy

Fotel zabiegowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia gabinetu lekarskiego. Zobacz, jak go wybrać, na jakie cechy należy zwracać szczególną uwagę. Przedstawiamy popularne rodzaje foteli zabiegowych, podpowiadamy, który warto kupić.

Rodzaje foteli zabiegowych

Fotele zabiegowe warto sprawdzić dokładniej w internecie, gdzie dostępne są ich różne rodzaje. Znajdziesz tam zarówno fotele do gabinetów lekarskich, jak i modele, które powinny znaleźć się w gabinecie kosmetyczki czy fizjoterapeuty. A jak można podzielić takie fotele zabiegowe, jakie grupy, rodzaje takich mebli medycznych się wyróżnia?

Zacznijmy od najprostszego modelu, czyli fotela zabiegowego uniwersalnego, jest to najczęściej 2- lub 3-częściowy mebel z regulacją wysokości. Sprawdzi się jako prosty fotel zabiegowy, do dializ, pooperacyjny, często można go znaleźć również w punktach krwiodawstwa. Ponadto wyróżniamy fotele okulistyczno-laryngologiczne, zabiegowo-transportowe, fotele ginekologiczne czy rehabilitacyjne, które sprawdzą się zarówno w salonie masażu, jak i w gabinecie kosmetycznym. A jak wybrać taki fotel zabiegowy ze względu na rodzaj działalności? Sprawdź, poniżej.

Jaki fotel zabiegowy do gabinetu kosmetycznego?

Fotel zabiegowy do gabinetu kosmetycznego powinien być przede wszystkim wygodny, w końcu jest to miejsce, do którego klienci przychodzą, aby się zrelaksować. Szczególną uwagę należy zatem zwrócić na materiał, z jakiego został wykonany oraz profilowanie. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na solidny fotel zabiegowy, który będzie ci służył przez wiele lat. Niezwykle ważna jest w nim możliwość regulacji, fotele zabiegowe dedykowane do gabinetów kosmetycznych to również modele, na których można przyjąć pozycję leżącą. To szczególnie ważne, ponieważ wiele zabiegów wykonuje się bezpośrednio na twarzy lub dekolcie.

Fotel kosmetyczny do pedicure

Jednym z rodzajów foteli zabiegowych kosmetycznych jest model, który umożliwia wygodne wykonanie pedicure. Powinien on posiadać nie tylko możliwość regulacji siedziska czy oparcia, ale również regulacji podparcia zarówno prawej, jak i lewej nogi. Niekiedy takie fotele zabiegowe sprzedawane są już w komplecie z profesjonalnym masażerem stóp.

Fotel zabiegowy do gabinetu lekarskiego

Wyposażając gabinet lekarski, należy przede wszystkim zadbać o higienę oraz bezpieczeństwo pacjentów. Bardzo ważne, aby taki fotel rehabilitacyjny był wykonany z materiałów, które łatwo jest utrzymać w czystości. Musi być również odpowiednio stabilny i wytrzymały. Fotele zabiegowe, szczególnie modele pooperacyjne, posiadają też kółka, które sprawiają, że można bez problemu przewieźć pacjenta w dowolne miejsce. Z kolei fotel laryngologiczno-okulistyczny powinien być wyposażony w stabilizator głowy.

Nie będziemy tutaj opisywać wszystkich modeli, jednak wybierając fotel zabiegowy, pamiętaj, aby jak najlepiej dobrać jego funkcje do twojej specjalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *