Pielęgnacja skóry latem – 5 sposobów na to, jak dbać o urodę w lecie

Młoda kobieta

Lato to czas, w którym w szczególny sposób należy zadbać o kondycję skóry. Wysokie temperatury, suche powietrze, słona woda, klimatyzacja… To wszystko może niekorzystnie wpłynąć na naszą skórę. Warto więc zadbać o odpowiednie nawilżenie i nawodnienie organizmu. Jak więc pielęgnować skórę latem?

Zabiegi pielęgnacyjne na lato

Wiele zabiegów pielęgnacyjnych można wykonywać jedynie jesienią i zimą, nie oznacza to jednak, że latem trzeba rezygnować z oddawania się w ręce specjalistów. Jest kilka zabiegów, na które warto zdecydować się właśnie w upalne miesiące. Wśród nich jest popularny wśród celebrytów wampirzy lifting. Jest to mezoterapia osoczem bogato-płytkowym, dzięki której komórki macierzyste pobudzane są do regeneracji. Warto więc pamiętać, że pielęgnacja skóry latem to też zabiegi w gabinetach kosmetycznych (sprzedajemy.pl).

Kosmetyki z filtrem

Nie ma znaczenia, czy właśnie wybierasz się na urlop w tropiki, czy na przejażdżkę rowerem. Latem wręcz trzeba ochronić skórę przed słońcem, a właściwie przed jego szkodliwym promieniowaniem. Warto więc zadbać o kremy do twarzy i balsamy do ciała z filtrem SPF. Powinny mieć one co najmniej 30 SPF. Osoby o jasnej karnacji i delikatnej, wrażliwej skórze mogą sięgnąć po kremy z jeszcze wyższym filtrem – 50 SPF. Stosowanie kosmetyków z niższym filtrem może doprowadzić do poparzeń skóry lub nawet przyczynić się do powstania czerniaka.

Odpowiednie nawilżenie organizmu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie nawilżanie organizmu od wewnątrz ma istotny wpływ na kondycję skóry. Szczególnie latem, kiedy często się pocimy, a temperatury powietrza są naprawdę wysokie, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie. Codziennie należy wypijać około 1,5-2 l wody, najlepiej niegazowanej. Warto pamiętać, by nawadniać się stopniowo, czyli poprzez picie wody małymi łykami, a nie całej butelki naraz.

Oczyszczanie skóry latem

Skóra latem pracuje intensywniej, a właściwie jej gruczoły łojowe. Oznacza to jedno – należy szczególnie zadbać o to, aby dokładnie oczyścić skórę, szczególnie na twarzy. Co ważne, muszą o tym pamiętać nawet osoby, które mają suchą lub normalną cerę. Posiadacze i posiadaczki cery mieszanej lub tłustej nie mogą o tym zapominać niezależnie od pory roku. Po oczyszczeniu skóry warto jeszcze zastosować tonik na twarz. Latem przyda się też regularne złuszczanie naskórka. Można to zrobić samodzielnie w domu wykonując peeling kawowy lub cukrowy.

Nawilżanie skóry latem

Latem skóra również potrzebuje nawilżenia. Szczególnie, kiedy często się opalamy. Warto więc pamiętać o regularnym stosowaniu kremów nawilżających na lato, które będą dopasowane do typu cery. Powinny być one lekkie, najlepiej wykonane na bazie wody, by nie obciążały dodatkowo twarzy. Jeżeli chodzi natomiast o balsamy do ciała, te powinny zawierać składniki, które będą miały właściwości kojące i regenerujące. Koniecznie trzeba więc wybierać mleczka z D-Pantenolem, które latem świetnie się sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *