7 zalet automatycznego podlewania trawnika

Podlewanie ogrodu zraszaczem

Nawadnianie ogrodu to podstawa, jeśli chcemy, by roślinność, którą pielęgnujemy, prawidłowo wzrastała i zachwycała swoim wyglądem. Należy robić to regularnie i uważać, żeby nie przesadzić z ilością wody. Odpowiednim rozwiązaniem jest automatyczne nawadnianie trawnika, które ma wiele zalet, zarówno dla roślin, jak i dla posiadacza ogrodu. Dlaczego więc warto zdecydować się na automatyczne podlewanie ogrodowe?

1. Automatyczne podlewanie to oszczędność wody

Automatyczne podlewanie trawnika to przede wszystkim oszczędność wody (http://czystyzysk.com.pl) i to nawet do 50% w porównaniu do tradycyjnego nawadniania. W dodatku taki system dostarcza roślinom tyle wody, ile faktycznie potrzebują. Nie ma więc mowy o przesadzeniu z nawadnianiem trawnika lub dostarczeniu mu niewystarczającej ilości wody.

2. Automatyczne nawadnianie o odpowiedniej porze

Roślin nie podlewa się o dowolnej porze. Aby było to z korzyścią dla nich, czynność ta powinna odbyć się o poranku. Wiele osób wtedy śpi, a korzystając z takiego systemu, nie trzeba już martwić się, by wstać o świcie i podlać trawnik. To najlepsza pora na nawadnianie ogrodu. Dzięki temu rośliny będą bujnie rosły i nie utracą swojego pięknego koloru. Najwięcej szkód przynosi podlewanie w pełnym słońcu. Wówczas rośliny zwyczajnie żółkną.

Automatyczny system podlewania ogrodu przydaje się również podczas dłuższej nieobecności. Na czas wyjazdów można ustawić go tak, aby rośliny były stale nawadniane i nie uschły np. podczas upałów.

3. Inteligentne podlewanie trawnika

Większość systemów automatycznego nawadniania trawnika ma wbudowane czujniki deszczu. Oznacza to, że jeśli trawnik jest naturalnie podlewany przez opady, wówczas system dozuje ilość wody i dostarcza jej w mniejszej ilości lub w ogóle nie podejmuje żadnej czynności.

4. Atrakcyjny wygląd ogrodu

Kiedy trawnik jest równomiernie nawodniony, wygląda estetycznie. Trawa jest soczyście zielona, dobrze rośnie, zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób typowych właśnie dla roślin.

5. Automatyczne nawadnianie to oszczędność pieniędzy

Korzystanie z automatycznego nawadniania to również oszczędność pieniędzy. Dzięki temu można w znaczny sposób zmniejszyć wydatki ponoszone na wodę. Trudno określić, ile można konkretnie zaoszczędzić, bo to zależy też od wielkości ogrodu, zapotrzebowania roślin itp., ale po przestawieniu się z ręcznego podlewania na takie zautomatyzowane, różnica ta z pewnością będzie odczuwalna dla naszego portfela.

6. Automatyczny system podlewania to oszczędność czasu

Zamontowanie automatycznego systemu podlewania ogrodu skraca czas, który trzeba poświęcić na pielęgnację roślin. Dla wielu osób wstawanie o świcie i bieganie po ogrodzie z wężem nie jest czymś przyjemnym. Mając automatyczny system, nie trzeba już tracić czasu na chodzenie po całym trawniku i wszelkich zakamarkach ogrodu, by wszystko podlać.

7. Podlewanie z korzyścią dla środowiska

Automatyczne podlewanie trawnika odbywa się z korzyścią dla środowiska. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób zużywa się mniej wody. Trafia ona dokładnie tam, gdzie powinna. Nawadnianie dopasowane jest do potrzeb roślin i czynników atmosferycznych. Nie ma więc mowy o marnowaniu wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *