Category ChorobyPosted on

Nadkwasota – objawy i leczenie. Dieta na nadkwasotę żołądka

Objawy nadkwasoty żołądka Przyczyny nadkwasoty Jak leczyć nadkwasotę? Jaka dieta na nadkwasotę żołądka? Objawy nadkwasoty żołądka Charakterystycznym dla nadkwasoty objawem jest pojawiająca się zgaga. Jest to uczucie pieczenia za mostkiem, które sięga nawet krtani i gardła….Na nadkwasotę żołądka narażone są również osoby, które przyjmują niektóre leki, np. sterydy. Jak leczyć nadkwasotę? Nadkwasotę żołądka można leczyć inhibitorami pompy proteinowej IPP. Są to leki, które w składzie zawierają np. pantoprazol czy omeprazol.

Category BólPosted on

Nadkwaśność żołądka – objawy, leczenie

Przyczyn nadkwasoty może być wiele, najczęściej mówi się jednak o złej diecie, która przyczynia się do nadprodukcji kwasów żołądkowych. Co trzeba wiedzieć o nadkwaśności żołądka i jak leczyć tę przypadłość? Nadkwaśność żołądka, czyli co?…Co więc zwiastuje nadkwasotę? Objawy nadkwaśności żołądka Podstawowym objawem nadkwaśności żołądka jest zgaga. Pieczenie może promieniować nawet do krtani i do gardła. Oprócz tego pojawiają się jeszcze dodatkowe symptomy jak bóle brzucha, nudności i wymioty.

Category ChorobyPosted on

Objawy, przyczyny i leczenie refluksu

Zdarza się nieraz, że towarzyszą temu również objawy takie jak nadkwasota, kwaśne odbijanie, pieczenie za mostkiem lub ból w górnej części brzucha. Dolegliwości te nasilają się, gdy zjemy obfity albo tłusty posiłek, kiedy się pochylamy lub ułożymy się na wznak.