Na czym polega lifting twarzy?
Lifting twarzy to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej, oferowany pacjentom, którzy w prosty sposób chcą poprawić swój wygląd. Korzystają z tego przeważnie kobiety, ale mężczyźni także mogą się na to zdecydować. Na czym polega lifting twarzy i kiedy jest on wykonywany?
- Czym jest lifting twarzy?
- Jak wykonuje się lifting twarzy?
- Jakie są skutki uboczne liftingu twarzy?
- Kto może zdecydować się na lifting twarzy?
- Ile kosztuje lifting twarzy?
Czym jest lifting twarzy?
Mówiąc o liftingu twarzy, najczęściej ma się na myśli szereg różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, która ma pomóc w poprawie wyglądu tej części ciała. Zazwyczaj chodzi tutaj o usunięcie nadmiernej ilości skóry, poprawa owalu oraz jędrności. Najczęściej decydują się na takie zabiegi kobiety, chcące usunąć nadmierne oznaki starzenia. Lifting twarzy wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych (clinicforyou.pl) i nie wymaga skomplikowanych działań. Tym samym, wykonany przez profesjonalistów, jest mało inwazyjny i bezpieczny.
Jak wykonuje się lifting twarzy?
Ponieważ lifting twarzy nie należy do skomplikowanych zabiegów, pacjent w ciągu całej procedury może być całkowicie świadomy tego, co się wokół niego dzieje. Podawane jest jedynie znieczulenie miejscowe, przez co nie odczuwa się bólu ani dyskomfortu. W zależności od rodzaju zabiegu może on trwać dłużej lub krócej. Rodzaj przeprowadzonych działań będzie uzależniony od tego, jakie partie twarzy mają zostać poddane liftingowi. Na przykład chcąc naciągnąć skórę, wykonuje się cięcie na linii włosów, dzięki czemu później blizna nie jest widoczna, a nadmiar skóry jest usuwany. Często do tego typu zabiegów wykorzystuje się specjalne nici liftingujące, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry.
Jakie są skutki uboczne liftingu twarzy?
Z pozytywnych skutków warto wymienić choćby fakt, iż skóra staje się bardziej napięta i jędrna, bez oznak zmarszczek i starzenia. Poprawia się owal twarzy i znikają obwisłe nieestetyczne fałdy np. na policzkach czy brodzie i szyi. Linia uśmiechu jest lepiej widoczna i zdecydowanie zyskuje się na młodszym wyglądzie. Trzeba jednak pamiętać, że zanim uzyska się taki efekt trochę czasu minie. Całkiem normalną rzeczą jest, że przez pewien czas po zabiegu będą utrzymywać się siniaki i opuchnięcia. Należałoby też uważać na to, co się je, a lekarza zazwyczaj zalecają tylko lekkie posiłki, by nie nadwyrężać mięśni twarzy.
Kto może zdecydować się na lifting twarzy?
Pacjenci mogą zdecydować się na lifting twarzy z wielu różnych powodów, choć nie bez znaczenia jest fakt, iż zazwyczaj są to osoby starsze. Z wiekiem kondycja skóry słabnie, pojawiają się zmarszczki i nieatrakcyjne fałdki. Efekty starzenia można więc cofnąć za pomocą medycyny estetycznej. Usunąć nadmiar skóry na twarzy i szyi, kurze łapki, fałdy na czole czy twarzy, czy pozbyć się nadmiaru tłuszczu, co często jest odpowiedzialne za zniekształcenie kontury twarzy.
Ile kosztuje lifting twarzy?
Cena za lifting twarzy będzie uzależniona od kilku czynników – kliniki, która ją wykonuje, rodzaju zabiegu czy innych dodatkowych kosztów, typu pobyt pozabiegowy. Ceny zaczynają się od około 5 tys. zł za proste terapie nicią, aż do kwot powyżej 15 tys. w przypadku bardziej skomplikowanych operacji i metod, jakie się przy nich zastosuje.
Moja sąsiadka idzie właśnie na taki lifting i ja się też zastanawiam. No ale jak to ja – muszę najpierw dużo poczytać. Nie umiem tak po prostu pójść. Dobrze, że na blogu tyle informacji, to człowiek wie później o co dopytać lekarza lub kosmetyczkę, jak już się zdecyduje. Myślałam jednak, że ceny niższe, no ale jak się chce być pięknym – trzeba płącić.
Cały czas dużo czytam o liftingu i coraz mniej przekonana jestem… boję się skutków ubocznych…