Czy hipnoza regresyjna jest bezpieczna? Opinie o sesjach hipnozy regresyjnej

sesja hipnozy

Hipnoza regresyjna pozwala na cofnięcie się do przeszłych wydarzeń, które mogą oddziaływać na obecne życie. Co więcej, technika ta pozwala na konfrontacje z poprzednimi wcieleniami, które są niezwykle odległe, zarówno pod względem czasu, jak i przestrzeni. Czy terapia ta jest bezpieczna? Z jakimi opiniami o sesjach hipnozy regresyjnej mierzą się terapeuci? 

Czy hipnoza regresyjna jest bezpieczna? 

Wiele osób, które nie miało bliższej styczności z hipnozą, obawia się jej. Panuje powszechne przekonanie, że hipnoza regresyjna może przywrócić wspomnienia, z którymi człowiek nie będzie w stanie sobie poradzić. Ważne więc aby podkreślić, że terapia ta jest narzędziem, dzięki któremu można poradzić sobie z traumą i pozbyć się leków, a nie je wzmagać. Pozwala ona na zrozumienie źródła problemu i rozwiązanie go, co oznacza uwolnienie się od negatywnych emocji, strachu czy krzywdzących przekonań. 

Ponadto hipnoterapeuta, jest osobą doświadczoną z odpowiednią wiedzą, dzięki czemu czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem pacjenta i nie dopuści do powstania niebezpiecznych sytuacji. Szczegółowo hipnozę regresyjną poznasz z Mmadeja, która przeprowadzi Cię przez tajniki tej terapii. 

W czym hipnoza regresyjna może pomóc?

Sesja hipnozy regresyjnej jest niezwykle pomocna w dostrzeżeniu i zrozumieniu pewnych schematów, które ciągle pojawiają się w życiu pacjenta. Jej wykorzystanie pozwala na ich przełamanie i zakończenie procesu związanego z popełnianiem tych samych błędów. Terapia ta pomaga również w pozbyciu się pewnych blokad, które nie pozwalają na rozwój np. zawodowy. Warto zdecydować się na sesje hipnozy regresyjnej również w sytuacji, kiedy chce się odzyskać kontrolę nad własnym życiem, uwolnić się od traum czy negatywnych emocji, pojawiających się bardzo często.

Z tej formy terapii zadowolone będą również osoby, które stawiają na rozwój duchowy, chcą zrozumieć swoją duszę i poznać poprzednie wcielenia, których decyzje do dzisiaj mogą wpływać na życie pacjenta. Nie można także zapominać o ludziach chorujących, którzy nie mogą dojść do źródła swoich zdrowotnych problemów. Hipnoza regresyjna pozwala na zrozumienie, skąd te komplikacje się wzięły i jak można z nimi skończyć.

Jakie są opinie o sesjach hipnozy regresyjnej? 

Najczęstszymi opiniami, z jakimi można się spotkać w kontekście hipnozy regresyjnej, są te wskazujące na ogromne poczucie ulgi i wyzwolenia po przeprowadzeniu sesji. Co więcej, wielu pacjentów mówi o wyraźnej poprawie już po pierwszej sesji terapeutycznej. Podkreśla się również poprawę zdrowia, uwolnienie od lęków oraz zanikanie ataków paniki. 

Inne opinie o hipnozie regresyjnej mówią o wyłamaniu się ze stale powtarzających się schematów i rozpoczęciu nowego, szczęśliwego życia, nad którym ma się pełną kontrolę. Nawet nieprzekonani do tej metody po wypróbowaniu terapii widzą ogromne zmiany w swoim życiu. 

2 komentarze

  1. Opinie na temat hipnozy regresyjnej brzmią zachęcająco, nie powiem…. Marzy mi się takie wewnętrzne katharsis, ale chyba jednak się boję…

    1. Też się tego boję. A jak podczas takiej sesji coś mi się stanie? Czy hipnoza regresyjna na pewno jest bezpieczna? kto odpowiada za to, jak coś pójdzie nie tak? Chyba jednak nie mam na to odwagi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *