Gdzie wykonać mikropolaryzację mózgu?

model mózgu w przekroju

Mikropolaryzacja jest stosunkowo nową terapią, która w naszym kraju pojawiła się w 2003 roku. Bywa niezwykle skuteczna, jednak wciąż dość trudno znaleźć miejsca, w których świadczone są zabiegi z tego zakresu. Gdzie można poddać się terapii? Jak wybrać dobrą placówkę?

Na czym polega mikropolaryzacja mózgu?

Mikropolaryzacja mózgu to przezczaszkowa stymulacja jego kory prądem stałym. Pozwala na odtworzenie naruszonych funkcji nerwowych mózgu. Zabieg jet nieinwazyjny oraz bezbolesny dla pacjenta. Przeprowadza się go przez 10 kolejnych dni, pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od potrzeb. W wyjątkowych okolicznościach możliwe jest zrobienie przerwy w terapii, jednak nie może być ona dłuższa niż 2 dni.

Istnieje szereg wskazań do wdrożenia terapii. Są to m.in.: udar mózgu, autyzm, ADHD, uzależniania, tiki, migrena, padaczka, zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce, opóźniony rozwój psychosomatyczny czy mowy. Mikropolaryzacja mózgu w Centrum Neuroterapii Rutkowscy może dawać doskonałe efekty, zróżnicowane dla każdej z przypadłości. Należą do nich: normalizacja napięcia mięśni u pacjentów z zaburzeniami ruchowymi, rozwój mowy w przypadku afazji, przywrócenie czynności poznawczych, poprawa przepływu krwi przez mózg, wzrost umiejętności uczenia się i zapamiętywania. Warto podkreślić, że jeszcze lepsze skutki zabiegów zauważyć można, gdy połączone są one z neurorehabilitacją – mikropolaryzacja mózgu przyspiesza jej efekty oraz ułatwia wykonywanie ćwiczeń.

Gdzie wykonywane są zabiegi mikropolaryzacji mózgu?

Mikropolaryzacja mózgu to zabieg, który w swojej ofercie posiadają neurokliniki, centra neuroterapii i neurorehabilitacji oraz specjalistyczne przychodnie. Są to miejsca, w których znaleźć można wielu specjalistów m.in. z zakresu neurologii. Dodatkowo usługi w zakresie mikropolaryzacji mózgu świadczone mogą być w gabinetach bioenergoterapii, czyli z zakresu medycyny niekonwencjonalnej oraz w centrach terapii osób ze wszelkiego rodzaju zaburzeniami, jako element bardziej rozbudowanego, klasycznego leczenia. Szukając palcówki, w której wykonany może zostać zabieg mikropolaryzacji mózgu można skontaktować się z lokalnymi fundacjami dla osób chorych oraz z niepełnosprawnościami. Wiele z nich współpracuje z wykwalifikowanymi specjalistami również z zakresu neurologii. Podczas poszukiwań przydatna może być także rządowa Telefoniczna Poradnia Pacjenta.

Na co zwrócić uwagę, szukając placówki?

Szukając placówki, w której zostanie wykonana seria zabiegów mikropolaryzacji mózgu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim kwalifikacje specjalistów, którzy będą sprawdzali, czy pacjent może być poddany terapii, jak i przeprowadzali ją. Muszą oni posiadać wykształcenie i doświadczenie związane z neurologią lub pokrewną dziedziną. Przydatne bywają także dodatkowe kursy. W wybranej placówce dostęp do specjalistów powinien być szeroki, tak aby móc jak najlepiej, najszerzej i najbardziej efektywnie skorzystać z oferowanej przez nich pomocy. Równie ważny jest wysokiej jakości sprzęt. Powinien być nowy i zadbany. W kontekście placówki warto zdecydować się na miejsce, które jest nowoczesne – w nim terapia będzie przyjemniejsza.

Czy mikropolaryzacja mózgu jest dla każdego?

Mikropolaryzacja mózgu może znacząco poprawić jakość życia chorego. Warto jednak podkreślić, że profesjonaliści nie wykonają zabiegu u osoby, która posiada przeciwwskazania do terapii. Zalicza się do nich przede wszystkim ciała obce w organizmie (m.in. implanty, rozruszniki serca czy zastawki mózgowe). Terapia nie może być realizowana u osób z nowotworami oraz w ciąży. U pacjentów borykających się z padaczką konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych badań, które potwierdzą lub wykluczą możliwość przeprowadzenia mikropolaryzacji mózgu.

1 komentarz

  1. Bardzo ciekawe informacje. Nigdy o tym nie słyszałam, a jest to dla mnie bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że ludzie będą stosować takie sposoby. Powinno się robić wszystko, by polepszyć jakość swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *