Prestarium – skutki uboczne, działanie. Jak dawkować Presterium?

Choroby układu krążenia dotykają coraz więcej osób. Wśród najczęściej występujących schorzeń wymienia się nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, chorobę wieńcową czy zawały. Nie można takich chorób bagatelizować, w wielu przypadkach niezbędne jest przyjmowanie specjalistycznych leków. Jednym z nich jest Prestarium. W jakim celu się go stosuje, jakie powinno być dawkowanie i jakie mogą być skutki uboczne podczas leczenia preparatem Prestarium?

Czytaj dalej Prestarium – skutki uboczne, działanie. Jak dawkować Presterium?

Tabex – co to za lek, w jakim celu się go stosuje? Tabex – skutki uboczne, przeciwwskazania

Rzucanie palenia to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Bywa, że silna wola okazuje się zbyt słaba i trzeba wspomóc się dodatkowymi sposobami. Wśród nich są preparaty hamujące głód nikotynowy Tabex. Co trzeba wiedzieć o ty leku, jak go stosować i jakie są jego skutki uboczne?

Czytaj dalej Tabex – co to za lek, w jakim celu się go stosuje? Tabex – skutki uboczne, przeciwwskazania

Dostinex – skutki uboczne, dawkowanie, działanie

Dostinex to lek, który najczęściej stosowany jest w celu ograniczenia laktacji lub w leczeniu zaburzeń hormonalnych. Jak wszystkie preparaty, ten również ma swoje skutki uboczne, nie każdy też może go stosować. Kiedy więc można zażywać Diostinex, jak on działa i co może spowodować?

Czytaj dalej Dostinex – skutki uboczne, dawkowanie, działanie

Pierwsze objawy jaskry. Jak przebiega leczenie jaskry?

Jaskra to niewątpliwie jedna z groźniejszych chorób oczu, która jednocześnie zalicza się do podstępnych przypadłości. Rozwija się wolno i przez długi czas bez objawów, a jej następstwem może być całkowita ślepota. Jak rozpoznać jaskrę? Jak wygląda leczenie jaskry?

Czytaj dalej Pierwsze objawy jaskry. Jak przebiega leczenie jaskry?

Wstrząs mózgu – objawy i pierwsza pomoc. Leczenie wstrząśnienia mózgu

Wstrząs mózgu, a właściwie to wstrząśnienie mózgu następuje na skutek urazu, który doprowadza do utraty przytomności. Choć nie jest on niebezpieczny, wiele będzie zależało od siły uderzenia, a także naszej interwencji. Czym objawia się wstrząśnienie mózgu? Jak wygląda pierwsza pomoc w przypadku wstrząsu mózgu? Jak się go leczy?

Czytaj dalej Wstrząs mózgu – objawy i pierwsza pomoc. Leczenie wstrząśnienia mózgu

Rdzeń kręgowy – funkcje, budowa, objawy uszkodzenia rdzenia kręgowego

Rdzeń kręgowy to jeden z najważniejszych narządów występujących w naszym ciele. To on odpowiada za ośrodkowy układ nerwowy i komunikację między mózgiem a resztą obwodowego układu nerwowego. Jego funkcja jest więc szczególnie ważna, a jego uszkodzenie niesie poważne konsekwencje. Co warto wiedzieć o rdzeniu kręgowym?

Czytaj dalej Rdzeń kręgowy – funkcje, budowa, objawy uszkodzenia rdzenia kręgowego

Bruksizm – objawy, przyczyny. Jak leczyć zgrzytanie zębami?

Nieleczony może prowadzić ścierania i pękania szkliwa zębów, bólu głowy, migreny, czy dolegliwości w obrębie kręgosłupa. Czym jest bruksizm i jak leczyć zgrzytanie zębami?

Czytaj dalej Bruksizm – objawy, przyczyny. Jak leczyć zgrzytanie zębami?